12 Ekim 2011 Çarşamba

BUNALIM ...



                                     Sen mi yaralısın,ben mi karalıyım
                                                 Derdin ne söyle
                                Aşk mı bu adı yok,suyun bile tadı yok
                                                  Kalmasın böyle
                    Geceyi görüp şerrine kanan var mıdır böyle,var mıdır söyle ....

Hafta sonu canlarımın bir kısmıyla (süm,feyz,büş) güpgüzel bir armutlu kaçamağından sonra İstanbul'a gelip işe başlamak beni çok bozum yaptı.Hele ki hafta sonu denize girip pazar akşamı İstanbul'a inip tir tir titremek beni aptala çevirdi :S

Soğuyan havaların etkisiyle itinayla bunalıma girilir mi ben girdim işte ...
Pazartesi kendimi eve attım ve iyice dibe vurmadan bir şeyler yapmalıyım dedim kendi kendime.Odamdaki cam kenarını hemmen boşalttım.(Odam bahçeye yani çam ağaçlarına bakıyor) Camın önüne tekli bir koltuk ve
masa koydum.Başladım "la" yı okumaya;zaten bir müddet sonra uykum geldi ve uyudum.
Salı günü canım eve girmek istemedi bunalımdayım ya duvarlar üstüme geliyor sanki;caddede uzunca bir yürüyüşten sonra bunalıma giren her bayan gibi kendimi alışverişe vurdum.( bunalım,üzüntü,sevinç bizde alışverişe bahane çookkk ) Neyse ki bir adet kot ve bir adet kemer gibi küçük bir hasarla günü bitirip eve girebildim.Ama bu seferde oda üstüme geliyo,ne kitap okumak istiyorum ne de camdan bahçeyi izlemek.Ortanca yiğenim zeynebin okulunda 2.el pazarı açılacakmış;geçenlerde yengem söyledi.Durumu çok iyi olmayan aileler kıyafetleri 1 tl,2 tl gibi komik rakamlara alabilecekler toplanan paralarla da gene hayır yapılacakmış.Bunu duyan hümoş dolabını boşaltıp kocaman bir çuval topladı bile ...(Verilecek temiz,kullanılacak gibi kıyafeti olanlar,evi fatihe yakın olanlar ya da kargoyla gönderirim diyenler bana msj atsın ki ufacıkta olsa bir katkıda bulunalım ) Bunalımdayım bari işe yarayacak bir şey yapayım dimi ??
Bugün çarşamba ve ben hala bunalımdayım daha mı iyiyim bilmiyorum.Bi dakka iyi oluyosam sonra gene kötüyüm;biliyorum büyük bir derdim yok,sevdiğim,yanımda olmasını istediğim ya da yanında olmak istediğim insanlar ( kısmen de olsa ) yanımda;ama gene de kötü olmayı engelleyemiyorum.Sanırım kul olmak,aciz olmak böyle birşey değil mi ... ( Bu sefer tam bir hümoşun günlüğü oldu işte)

BEN KADINIM DEDİ HAVVA,AMA BU BENİM SIFATIM.ADIMI HENÜZ BİLMİYORUM.
SONRA DÖNDÜ ADEM'E,AKLINA BİR ŞEY GELMİŞTİ.SESİ,BENGİSULAR GİBİYDİ.


BANA DEDİ BİR İSİM VER,VARLIĞIM OLSUN
DURDU,AKLINDAN YENİ BİR ŞEY GEÇTİ
BANA DEDİ SEN İSİM VER,VARLIĞIM SENİN OLSUN.


BANA ÖYLE BİR İSİM VER Kİ SENİN ADININ YANINDA DURSUN.


SENİ ANAN BENİ DE ANSIN,
SENİ HATIRLAYAN BENİ HATIRLAMADAN OLMASIN.


BİR "İLE" KOY ARAMIZA BİZİ BİRBİRİMİZE BAĞLASIN ...

(NAZAN BEKİROĞLU "LA" SONSUZLUK HECESİ)

BUNALIMSIZ,MUTLU HAFTALAR HERKESLERE ...

2 yorum:

  1. Sonbahardandir :) o bunalımın da kendine özgü bir tadı vardır. Hava artık daha erken kararir. Bir hafta önce tshirt giyenler artık mont ve atkilarla gezmeye başlarlar. Sabah uyanınca ne giyeceğini bilemezsin. Giydiklerin ya çok ince ya da çok kalın gelir. Kararsız bir mevsimdir bu ama insanın iliklerine işler. Başka hiç bir mevsime benzemez. Hele bir de yağmurlar başladı mi hayatın başrolü artık yalnızca sonbaharindir. Senin bunalımın da mevsimdendir küçük kardeş :) arkana yaslan ve tadını çıkar. Yakında geçer nasıl olsa. Ve ne nikmetse hep ozlenir sonbahar.

    YanıtlaSil
  2. benim güzel ablamdan da anca bu güzel yorum beklenirdi :)

    YanıtlaSil